Valikko

Miten luomme seurabrändin?

Käynnistämme yhteistyöneuvottelut aina tapaamisella, jonka tarkoituksena on oppia tuntemaan seuranne ja toimintamallinne. Tutustumme seuraanne ja pohdimme yhdessä, miten Teamprint voisi auttaa seuranne brändäyksessä.
Miten luomme seurabrändin?
Aloitamme yhteistyön brändityöllä joko seuran olemassa olevan strategian pohjalta tai kokonaan puhtaalta pöydältä. Brändistrategiassa määrittelemme muun muassa seuran arvolupaukset ja tavoitetilat tuleville vuosille.
Strategiatyön pohjalta luomme seuralle visuaalisen ilmeen vaikka uudesta logosta lähtien. Kun ilme on suunniteltu Teamprint tekee brändin näkyväksi seuran seuratekstiileihin, fanikauppaan, katukuvaan, someen ja nettisivuille, mutta myös seuran toimintatapoihin tarjoamalla työkaluja brändin hallintaan.

Lue lisää brändityöstämme: https://www.teamprint.fi/seurabrandi

Piditkö lukemastasi? Jaa juttu verkostollesi!